ČEZ Jizerská 50

čaute,

10.02.2019 som sa zúčastnil preteku v behu na lyžiach klasickou technikou zo série Vismaskiclassics & Worldloppet ČEZ Jizerská padesátka v Bedřichově.

Tradícia, legenda, história! Každý Jizersku 50 prežíva po svojom, pre všetkých, ktorý sa jej  kedykoľvek zúčastnili však znamená jediné, prekonanie samého seba. Pretek v srdci Jizerských hôr napíše každoročne tisíce príbehov. Tohtoročný nebol výnimkou.

7 000 pretekárov, 3 desiatky národnosti, jedinečná atmosféra, to všetko a ešte viac je jeden pretek: legendárna Jizerská 50! Najväčší pretek v behu na lyžiach v Českej republike.

Pretek som absolvoval spolu s bežeckým kolegom zo Slovenskej lyžiarskej asociácie, rodákom z Jarabiny Jozefom Klimčákom. Veľmi pekný pretek. Na to, že šlo o 50km dlhú trať, malo to hladký priebeh. Trať ubiehala veľmi rýchlo. Bola to typická klasika. Cieľovú pásku som preťal s časom 3 hodiny 46 minút a 13 sekúnd na 523. mieste v kategórii M49. Jozef Klimčák došiel do cieľa na 217. mieste v kategórii M59 s časom 3 hodiny 30 minút a 27 sekúnd. Zo Slovákov Jozef Klimčák skončil na 12. a ja na 16. mieste. V cieli nás čakala jedinečná medaila z českého kryštálu. Pretek hodnotím veľmi pozitívne. Bolo vidieť, že má svoju históriu a tradíciu. Celkovým víťazom ČEZ Jizerskej 50 sa stal Andreas Nygaard z Nórska.

Ďakujem všetkým za podporu. S pozdravom Martin Sivuľka Bodak

4205

4205

 

 

Zdieľať článok
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Pridaj komentár