BMW Berlin Marathon Martin Sivuľka

16.09.2018 som absolvoval vrchol sezóny – BMW Berlin Marathon – 42,195 km.
Je to najrýchlejší maratón na svete, kde posledné roky padajú v mužskej kategórii svetové rekordy. Ináč tomu nebolo ani tento rok (Eliud Kipchoge, KEN – 2:01:39).
Maratónu sa zúčastnilo necelých 44 400 bežcov zo 130 krajín sveta. Bežcov zo Slovenska tam bolo 44. Ja som dobehol na 26. mieste zo Slovákov.Veľmi pekné podujatie s vydarenými podmienkami na behanie. Celú trať lemovalo tisícky fanúšikov, ktorí som mal miestami pocit, že to prežívali viac ako bežci. Každé 2-3 kilometre hrala živá hudba, fanúšikovia sa zabávali vo veľkom štýle. Všetko to tam žilo. Človek nepočul vlastného slova. Veľmi nádherný zážitok na celý život.
Ja som bežal spolu s bratom Jurajom Sivuľkom, ktorý mi robil tempára a mal za úlohu ma doviesť do cieľa pod štyri hodiny, čo sa mu aj podarilo splniť. Veľmi mi pomohol na trati, hlavne keď som začínal mať problémy – po 30 km, za čo mu veľmi pekne ďakujem. Nakoniec som cieľovú pásku preťal ako 2273 v kategórii M35 (35-39r.) s časom 3:57:08, čo je momentálne môj osobák na maratónskej trati. Som rád, že sa to podarilo na jednom z piatich najprestížnejších maratónov sveta (Chicago, Berlín, Boston, Londýn a New York – tvoria od r. 2006 sériu World Marathon Majors, ktorá spája najprestížnejšie maratóny sveta).
V prílohe posielam fotky a diplom s výsledným časom. Všetkým ďakujem za podporu a hlavne bra

tovi Jurajovi za servis, rady a pomoc pred, počas i po maratóne. Veľká vďaka..
S pozdravom Martin Sivuľka
Behu zdar !!!

Fotografie z behu

Zdieľať článok
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Pridaj komentár