Biegi w Szczawnicy 2019, Majstrovstvá Poľska v horskom maratóne – Wielka Prehyba a Chyža Durbazska

Čaute,
27.04.2019 sa Richard Goc a Martin Sivuľka zúčastnili Podujatia Biegi w Szczawnici v Poľsku. Richard si vyskúšal trať Chyzu Durbaszku 20km / + 820m a Martin Sivuľka Wielku Prehybu 43km / +1925m, čo boli zároveň aj majstrovstvá Poľska v horskom maratóne.
Preteky v nádhernom prostredí Pienin. Chyža Durbaszka sa bežala z obce Jaworki smerom na Slovensko-Poľskú hranicu a po hranici cez Safranowku do Szczawnici. Wielka Prehyba mala štart v Szczawnici a bežalo sa cez Radziejovu, Bacówku na Obidzy a po hranici cez Safranowku späť do Szczawnici. Vyšlo výborné počasie na takýto pretek. Pod mrakom, nie horúco, až na silný vietor Pod Vysokými skalkami to bolo fajn. Trať bola náročná a stúpania na prvej polovici trate dávali riadne do tela. Po 25km som už začínal mať kŕče a trápil som sa s nimi až do cieľa. Ale napokon som to zvládol. Kolega Richard zvládol 20 km trať bravúrne bez nejakých problémov.
V cieli sme sa napokon tešili:
Richard Goc z 37. miesta v kategórii M30-39 s časom 2 hodiny, 22 minút a 28 sekúnd.
Martin Sivuľka z 66. miesta v kategórii M40-49 s časom 5 hodín, 50 minút a 34 sekúnd.

Ďakujeme všetkým za podporu!

Martin Sivuľka a Richard Goc Výsledky Chyza Durbaszka 2019 Výsledky Wielka Prehyba 2019

Zdieľať článok
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Pridaj komentár